O čem se mluví

Video: z kamer vznikl unikátní film zachycující demolici hotelu Dukla v Blansku

Romana Volgemutová
pondělí 25.1.2016

Ilustrační foto
Autor: RegionyBrněnska.cz

Sedmipatrový hotel Dukla v Blansku, který stával na tamním náměstí, bourali dělníci pět měsíců. Z fotografií kamery, která celou demolici dokumentovala, vzniklo zajímavé video (naleznete jej na konci článku). Kamera, patřící firmě Alf servis, byla umístěna na komíně městského úřadu a každou minutu pořídila jeden snímek. Vzniklo tak celkem 92 784 snímků, z nichž bylo video sestaveno. Video zpracovalo studio Avudiovisual, několik verzí videa sestavil také blanenský webmaster Stanislav Mrázek.

 

 

 

 

O demolici rozhodli v únorovém referendu samotní občané Blanska, hotel byl již ve velmi zchátralém stavu. S demolicí začali dělníci v srpnu 2015, s prací skončili až na konci roku. Blanenští nyní plánují hotel nahradit parkem a hřištěm. Celý projekt tak bude Blansko stát zhruba sedmnáct a půl milionů korun.

 

 

 

Na základě protihlukové analýzy, rychlosti práce a zejména ceny, byla k demolici hotelu Dukla zvolena destruktivní metoda. To znamená, že hotel byl postupně rozstříhán a rozebrán a až poté byly zahájeny samotné demoliční práce.

 


Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.