O čem se mluví

Blanenská nemocnice vyřeší parkování sto třiceti novými místy. Ještě letos

Dominika Žáková
čtvrtek 21.1.2016

Ilustrační foto
Autor: Nemocnice Blansko

Celkem tři velké stavební projekty, dohromady za více než šest desítek milionů korun, plánuje ve svém areálu nemocnice v Blansku. Zatímco dva z nich – zateplení budov a oprava staré vodoléčby – čekají na schválení dotace a realizace se dočkají až v následujících letech, nové parkoviště vyroste nad nemocnicí už letos. Blanenští počítají se sto třiceti místy.

 

Problémy s parkováním trápí řidiče mířící do blanenské nemocnice již dlouhou dobu. Ačkoliv se město v minulosti snažilo situaci řešit úpravou stávajícího parkoviště na ulici K. H. Máchy, přibyvší místa zdaleka nepokryla potřebu návštěvníků nemocnice. Ti tak hledají místo k zaparkování v přilehlých ulicích, často ale nepochodí ani tam. „Vždycky mě to vytočí. I když mám průkazku ZTP, tak u nemocnice nikdy nezaparkuji. Všechna místa i pro invalidy jsou beznadějně plná včetně komplexu nemocnice. Takže musím auto nechat v některé z vedlejších ulic a jít pěšky i několik set metrů,“ řekl Blanenskému deníku jeden z pravidelně dojíždějících pacientů z Adamova.

Před nemocnicí je v současné době k dispozici 41 neplacených míst, z toho 6 vyhrazených pro invalidy, v areálu nemocnice je pak dalších třiadvacet stání. Tato jsou zdarma prvních 15 minut, každá další započatá hodina pak stojí 10,- Kč, přičemž místa za lůžkovou budovou jsou jen na zvláštní povolení.

 

Nové parkoviště za šestnáct milionů má vyrůst u Zahradní ulice. Zpracování projektové dokumentace však předcházelo jednání o výkupu pozemků, dotčená plocha totiž byla v rukou soukromých vlastníků. „Jsem rád, že se nám podařilo dosáhnout určitého kompromisu a dohodnout se na ceně, která byla přijatelná pro obě strany a současně odpovídala i znaleckému posudku,“ uvedl na webu města Blanska starosta Ivo Polák.

Město stále čeká na stavební povolení, práce však mají začít na přelomu června a července. Hotovo má být do konce letošního roku.

 

Zdroje: Blanenský deník 1, Město Blansko 1Město Blansko 2, Nemocnice Blansko

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.